Psychoterapia online


W związku zaleceniami w sprawie pandemii wielu terapeutów i klientów musiało  zmienić  formę  spotkania  na  wideokonferencje (np. Messenger, Skype). Spośród wielu  klientów, z którymi pracowałam i pracuję w takiej formie, większość jest zaskoczona, że przejście na tryb online jest płynniejsze, niż się spodziewali.

Jak to wygląda w praktyce?

Ja i mój pacjent  uzgadniamy platformę, z której będziemy korzystać. Uzgadniamy także płatność i jej formę. Zazwyczaj jest to wysłanie potwierdzenia wykonania przelewu na  konto mailowe (a.smigorska@gmail.com).

Proszę Pacjenta, aby znalazł w swoim domu miejsce, w którym będzie miał jak najwięcej prywatności. Może to stanowić wyzwanie, jeśli dzieci i/lub inni członkowie rodziny zawsze są w domu (lub pracują w domu). W tym celu polecam słuchawki zapewniające prywatność, a także lepszą jakość dźwięku. W ten sposób głos nie będzie wracał do mikrofonu i nie będzie wydobywał się z głośników.

Proszę Pacjenta aby ustawił ekran na stabilnej powierzchni, ponieważ często  pracuję na współdzielonym ekranie (zadania, modele, kwestionariusze) .  Sugerują Pacjentowi, aby górna część jego  ciała była też widoczna dla  mnie. Jest to szczególnie ważne w terapii par.

Jedną z dodatkowych zalet terapii internetowej, którą od razu można dostrzec,  jest to, że nie traci się czasu na dojazdy, więc sesje będą prawdopodobnie zajmować znacznie mniej czasu. Sesja trwa 50 minut, ale dobrze jest  zaplanować 10 minut przed i 10 minut po zakończeniu sesji.

Zapraszam do kontaktu – 660300050 🙂