Psychoterapia par

Czym jest terapia małżeńska?

W naszym kraju co roku zawieranych jest prawie 200 tysięcy małżeństw. Niestety co trzecie kończy się rozwodem, co wcale nie oznacza, że pozostałe pary wiodą szczęśliwe życie. Wielu ludzi żyje w toksycznych związkach, nie widząc sposobu na poprawę relacji ze współmałżonkiem. Terapia małżeńska może być sposobem na uratowanie małżeństwa pod warunkiem, że będą chciały tego obie strony konfliktu.

Najczęściej do sporów między małżonkami dochodzi z powodu przepracowania, braku czasu czy pogoni za własną karierą. Partnerzy zaczynają odkrywać dzielące ich różnice, co prowadzi do kryzysu. Często dochodzą do tego kłopoty finansowe czy problemy z wychowywaniem dzieci. Małżonkowie mają względem siebie też spore oczekiwania, które często mijają się z rzeczywistością. Konsekwencją wymienionych aspektów są negatywne emocje, takie jak złość, smutek albo rezygnacja.

Psychoterapia par – Wrocław i okolice

Czasem konflikt udaje się zażegnać, przeprowadzając szczerą rozmowę, jednak nie zawsze przynosi to pożądany efekt. Sposobem wybrnięcia z problemów oraz uspokojenia nieco życia rodzinnego może być właśnie terapia małżeńska. Wrocław i okolice mogą pochwalić się wieloma ośrodkami zajmującymi się naprawą relacji między małżonkami. Można odwiedzić jedną z kilku publicznych przychodni. Jednak osobom, którym zależy na efekcie oraz chcą skorzystać z porad doświadczonych terapeutów, warto polecić Centrum Neuropsychologii Neurona.

Dlaczego warto skorzystać właśnie z tego ośrodka? Najważniejszym czynnikiem jest zaangażowanie personelu. Nikt, kto zgłosi się do Neurony, nie poczuje się odrzucony czy niepotraktowany poważnie. Wynika to ze świadomości, że do centrum przychodzą tylko ludzie potrzebujący pomocy, dla których ostatnią szansą na uratowanie własnego związku jest psychoterapia par. Wrocław może liczyć na specjalistów z centrum Neurona. Bogate doświadczenie i stałe śledzenia nowinek terapeutycznych ze świata daje duże szanse na naprawę związków.

Mediacje i terapia małżeńska we Wrocławiu

Przebieg terapii małżeńskiej we wrocławskim Centrum zawsze rozpoczyna się od wspólnej rozmowy z partnerami. Takie wstępne spotkanie ma na celu zrozumienie przez terapeutę sytuacji, w jakiej znaleźli się małżonkowie. Trwa zazwyczaj ponad godzinę. W jej efekcie specjalista będzie w stanie dostrzec problem między mężem a żoną i zaproponować im dalsze kroki leczenia.

Po wstępnym rozpoznaniu może się okazać, że dalszym krokiem leczenia wcale nie będzie terapia małżeńska we Wrocławiu. Czasem złe relacje między partnerami spowodowane są przez jednego z małżonków. Może dochodzić do przemocy fizycznej lub psychicznej oraz terapię będzie trzeba przeprowadzać oddzielnie. Terapia małżeńska ma prawo zakończyć się powodzeniem, jeśli partnerzy nie przegapią odpowiedniego momentu, kiedy powinni rozpocząć spotkania, a różnice nie doprowadzą do nieodwracalnych zmian w ich relacjach. W przeciwnym wypadku całkowicie nieskuteczna będzie terapia małżeńska. Wrocław oraz okolice mogą jednak liczyć na specjalistów z Neurony także w mediacjach. To ten rodzaj spotkania pomoże małżonkom rozejść się w zgodzie i bez wzajemnych pretensji.