Mediacje rodzinne we Wrocławiu

Mediacje rodzinne – Wrocław i okoliczne miejscowości

W sytuacji trudnych do rozwiązania konfliktów rodzinnych może zaistnieć potrzeba wsparcia obiektywnej osoby z zewnątrz. Konflikty w rodzinie mogą dotyczyć na przykład kryzysu w związku, sporów okołorozwodowych czy zatargów międzypokoleniowych. Dobrze zatem, aby mediator posiadał szeroką wiedzę oraz duże doświadczenie w rozwiązywaniu różnorodnych konfliktów międzyludzkich. Taka osoba gwarantuje stuprocentową poufność oraz neutralność wobec stron.

W kwestii takiej jak mediacje rodzinne Wrocław stanowi dobrą lokalizację do skorzystania z usług Centrum Neuropsychologii Neurona. Dla osób, które uważają, że mogą przydać im się mediacje rodzinne Wrocław nie musi jednak stanowić przeszkody pod względem odległości od miejsca zamieszkania. Pojedyncza konsultacja trwa 45 minut i można odbyć ją zarówno na żywo, jak i online – poprzez preferowany komunikator internetowy. Dzięki temu specjaliści z Centrum Neuropsychologii Neurona mogą świadczyć swoje usługi w obrębie całej Polski oraz poza jej granicami.

Na czym polegają mediacje rodzinne?

Bezstronnemu i neutralnemu mediatorowi łatwiej będzie w rzetelny sposób wskazać oraz przeanalizować źródło konfliktu w rodzinie. Taki specjalista zawsze szuka dla swoich klientów rozwiązania, które będzie satysfakcjonujące dla obu stron sporu. Pomoc mediatora rodzinnego ma również szczególne znaczenie, gdy w konflikcie biorą udział dzieci. Wówczas wsparcie ze strony specjalisty pomaga w ich jak najlepszej ochronie podczas trudnych sytuacji rodzinnych, na przykład rozwodów rodziców.

Dzięki współpracy z mediatorem rodzinnym istnieje łatwiejsza możliwość znalezienia wspólnych, samodzielnych rozwiązań konfliktu. To alternatywa dla rozstrzygnięć narzuconych na przykład poprzez wymiar sprawiedliwości. Do porozumienia często można dojść niższym nakładem środków finansowych i znacznie szybciej niż w przypadku procesów sądowych mogących ciągnąć się miesiącami lub też latami. Jeśli w konflikcie rodzinnym biorą udział dzieci, współpraca z mediatorem pomoże rodzicom w skoncentrowaniu się na ich dobrostanie.