Diagnoza Kliniczna we Wrocławiu

Diagnoza kliniczna we Wrocławiu

W naszym Centrum Neuropsychologii oferujemy pomoc psychologiczną w formie konsultacji, psychoterapii indywidualnej oraz terapii par. Prowadzimy również diagnostykę kliniczną, czyli ocenę zdrowia pacjenta i określenie etiologii zaburzeń. Jesteśmy w stanie pomóc każdej osobie, która odczuwa potrzebę zrozumienia siebie i własnych potrzeb. Konsultacja psychologiczna może też być traktowana jako kwalifikacja do podjęcia długoterminowej lub krótkoterminowej terapii, pomagającej uporać się z wszelkimi problemami, takimi jak: depresja, lęki, zaburzenia odżywiania, nałogi, zaburzenia osobowości.

Z wszystkimi pacjentami pracujemy w nurcie psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Aby rozpocząć odpowiednio dobrane leczenie, niezbędna jest diagnoza kliniczna. Wrocław, ulica Wita Stwosza 16/24 to znane miejsce na mapie Polski, w którym znajduje się nasza placówka Neurona. Posiadamy doświadczony zespół neuropsychologów, psychologów oraz psychoterapeutów. Diagnozę psychologiczną w naszej przychodni prowadza specjalista psychologii klinicznej.

Na czym polega diagnoza kliniczna? Wrocław to miasto, gdzie działa wielu uznanych specjalistów zajmujących się tym zagadaniem.

Diagnostyka kliniczna opiera się na obserwacji pacjenta, przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu, ale też testach psychologicznych. Informacje zebrane podczas konsultacji pozwalają psychologowi wyciągnąć wnioski oraz zaproponować odpowiednią formę pomocy. Opis mechanizmów odpowiedzialnych za zachowania badanego to diagnoza kliniczna. Wrocław to jedno z dwóch miejsc, gdzie prowadzimy badania inteligencji i funkcji poznawczych pacjenta. Nasze Centrum Psychologii jest również zlokalizowane w Wołowie. Konsultacja diagnostyczna stanowi podstawę do weryfikacji, a także poznania funkcjonowania psychicznego. Psycholog kliniczny w Neurona dopasowuje do każdego pacjenta indywidualny plan leczenia. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu z wybraną placówką.